כמה זמן אפשר לשמור ביצה קשה במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור ביצה קשה במקרר

אם אתם כאן – אתם כנראה רוצים לדעת כמה זמן אפשר לשמור ביצה קשה במקרר…

אז כמה זמן ביצים מחזיקות במקרר?

הכוונה כמובן לביצים קשות שבושלו. כי ביצים באופן כללי מחזיקות בקירור בהתאם לתאריך הרשום על הקרטון (ועל הביצים עצמן).

לפי ארגון הבריאות האמריקני, ביצה קשה יכולה להישמר במקרר עד שבוע. חשוב לשמור את הביצים בקליפתן במידת האפשר, שכן הקליפה עוזרת להגן על הביצה מפני חיידקים ומונעת ממנה לספוג ריחות ממאכלים אחרים במקרר.

אם כבר קילפתם את הביצים, אחסנו אותן בקערת מים קרים במקרר, החליפו את המים מדי יום, או שמרו אותן בכלי אטום עם מגבת נייר לחה כדי למנוע מהן להתייבש. ודא תמיד שהמקרר שלך בטמפרטורה המתאימה, בסביבות 4°C (39°F), כדי למקסם את חיי המדף והבטיחות של הביצים הקשות שלך.

יש להיזהר. ביצים זה מזון רגיש.

ביצים הן מהמזונות הרגישים ביותר והן נתונות להשפעות הזמן ומזג האוויר, מה שעשוי להוביל להצטברות חיידקים על קליפת הביצה.

למרות מה שנכתב לעיל על אחסון ביצים קשות במקרר, חשוב לשים לב לתנאי הבא: את הביצה הקשה ניתן להכניס למקרר רק עד שעתיים לאחר הבישול ואין להשאיר אותה בטמפרטורת החדר יותר משעתיים!

מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן ביצים קשות מבושלות?

הדרך הטובה ביותר לאחסן ביצים קשות היא לשמור אותן בקליפתן ולהניח אותן בכלי אטום במקרר.

על מנת לסכם לכם בצורה מסודרת – איך לשמור על ביצים מבושלות – לכו לפי הצעדים הבאים, ושיהיה לבריאות!

  • לתת לביצים להתקרר: לאחר רתיחה של הביצים, מצננים אותן במהירות במי קרח. זה עוצר את תהליך הבישול ומקל על הקילוף אם תבחרו לקלף אותם לפני האחסון.
  • יש לשמור על הקליפה: אם אפשר, השאירו את הקליפות על הביצים הקשות. הקליפות פועלות כמחסום טבעי נגד חיידקים ועוזרות לשמור על הלחות בתוך הביצה.
  • השתמשו במיכל אטום: הניחו את הביצים הקשות הלא קלופות בכלי אטום או בשקית ניילון הניתנת לסגירה חוזרת. זה מגן על הביצים מלספוג ריחות ממזונות אחרים ומונע מהן להתייבש.
  • קירור: אחסן את המיכל בחלק הקר ביותר של המקרר שלך (בדרך כלל בחלק האחורי) בטמפרטורה של סביב 4 מעלות צלזיוס. הימנע מאחסנת ביצים בדלת המקרר, שם תנודות הטמפרטורה שכיחות יותר.
  • סמנו את המיכל: זה מועיל לסמן את המיכל עם התאריך שבו הביצים בושלו. בדרך זו, לא תשכחו כמה זמן הם נשמרו ותוכלו להבטיח שהם נצרכים תוך שבוע אחד.

אם אתה צריך לקלף את הביצים לפני האחסון:

ביצים קלופות: אחסנו ביצים קלופות בקערת מים קרים במקרר, החליפו את המים מדי יום, או הניחו אותן במגבת נייר לחה ולאחר מכן בכלי אטום. שיטה זו תעזור לשמור על לחות הביצים ותמנע מהן לספוג טעמים מהמקרר.
על ידי ביצוע עצות האחסון האלה, אתה יכול להאריך את חיי המדף של הביצים הקשות שלך וליהנות מהן בבטחה לאורך כל השבוע.

אם אתם אוהבים ביצים והגעם עד כאן – אתם יותר ממוזמנים לבקר את הקטגוריה של מתכוני ביצים אצלנו באתר!

עוד מאמרים מהבלוג שלנו

מתכונים אחרונים מהאתר:

מאמרים נוספים

אם אתם רוצים להכין כנאפה ביתית ורוצים לדעת איזה גבינה הכי מומלצת להכנת כנאפה – הגעתם למקום הנכון! לכנאפה ביתית איכותית, מומלץ להשתמש...
אולי שמעתם על זרעי צ'יה – אותם זרעים קטנים המפוצצים ביתרונות בריאותיים. אז איך אוכלים זרעי צ'יה, כיצד לשלב אותם במאכלים יומיומיים, יתרונות...
במדריך הבא נספק לכם מידע בסיסי (וגם קצת מעבר) לגבי הדברים החשובים שצריך לדעת על הכנת קדרות בשר – איזה בשר לבחור, כמה...
קמח ללא גלוטן הוא קמח המופק ממקורות מזון שאינם מכילים את החלבון גלוטן. גלוטן נמצא באופן טבעי בדגנים מסוימים כמו חיטה, שעורה, שיפון...
אם אתם כאן כי אתם רוצים להכין סביצ'ה (Ceviche) ולא סגורים איזה דג הכי מתאים לסביצ'ה – אנחנו כאן כדי לעזור ולעשות לכם...
כמות הקלוריות בתפוח תלויה בגודל הפרי ובזן שלו, אבל בממוצע ניתן להעריך את הערכים הבאים: תפוח קטן (בערך 100 גרם): 50-60 קלוריות תפוח...
דילוג לתוכן